Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości UMK zaprasza do udziału w pilotażowej edycji szkolenia z Metodologii Teorii Rozwiązywania Innowacyjnych Zadań – TRIZ.
Szkolenie skierowane jest do studentów, doktorantów i pracowników naukowo-dydaktycznych UMK. Pilotażowa edycja szkolenia zakłada realizację programu dla dwóch grup: pracowników naukowo – dydaktycznych (15 osób) oraz studentów i doktorantów (15 osób).
Nabór trwa do 22 maja 2020 r.
Warunki rekrutacji uwzględniają terminowość zgłoszenia oraz uzasadnienie udziału w szkoleniu.
Formularz zgłoszeniowy znajduje na stronie UMK IDUB
lub bezpośrednio pod linkiem FORMULARZ
Celem szkolenia jest podniesienie kompetencji z zakresu zarządzania procesem tworzenia innowacji poprzez zapoznanie z narzędziami metodyki TRIZ – metodologią rozwiązywania problemów, która dostarcza jej użytkownikom powtarzalność i przewidywalność w dostarczaniu pomysłów i tworzeniu kreatywnych rozwiązań, oraz która pomaga tworzyć optymalne rozwiązania problemów poprzez udoskonalenie istniejących rozwiązań.
Tematyka szkolenia obejmuje:
- Zajęcia w formule certyfikowanego szkolenia
- Analiza Funkcyjna
- Analiza Łańcucha Przyczynowo - Skutkowego
- Trimming dla designu urządzeń
- Identyfikacja Kluczowego Problemu
- Zasady Wynalazcze i Matryca Sprzeczności
- Rozwiązywanie Fizycznej Sprzeczności i algorytm jej rozwiązania
- Zasady Rozwoju Systemów Technicznych
- Wprowadzenie do Systemu Standardów Wynalazczych
- Wprowadzenie do Strategii Patentowych TRIZ
- Warsztaty praktyczne
- Współczesna Teoria Rozwiązywania Innowacyjnych Zadań jako narzędzie do tworzenia nowych produktów i technologii.
Szkolenie skierowane jest do studentów, doktorantów i pracowników naukowo-dydaktycznych UMK. Pilotażowa edycja szkolenia zakłada realizację programu dla dwóch grup: pracowników naukowo – dydaktycznych (15 osób) oraz studentów i doktorantów (15 osób).
Nabór trwa do 22 maja 2020 r. Warunki rekrutacji uwzględniają terminowość zgłoszenia oraz uzasadnienie udziału w szkoleniu.
Szkolenie będzie odbywało się w trybie weekendowym, w grupach 15 osobowych, w roku akademickim 2020/2021. Status uczestnika decyduje o terminie szkolenia. Termin szkolenia może ulec zmianie, o czym uczestnicy zostaną powiadomieni z miesięcznym wyprzedzeniem.
Zakłada się realizację szkolenia w trybie stacjonarnym, o ile warunki epidemiologiczne na to pozwolą. W innym przypadku szkolenie odbędzie się w trybie zdalnym. Szkolenie poprowadzi certyfikowany trener MA TRIZ.
Uczestnik szkolenia zobowiązuje się do:
- udziału w zajęciach (32 godziny dydaktyczne)
- podejścia do egzaminu certyfikacyjnego MA TRIZ
- udziału w warsztatach praktycznych (16 godzin dydaktycznych).
Uczestnik szkolenia otrzymuje certyfikat ukończenia szkolenia. Zdany egzamin uprawnia uczestnika do otrzymania certyfikatu wystawionego przez Międzynarodowe Stowarzyszenie TRIZ.