Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości

KontaktWileńska 4 (ICNT)
tel.: +48 56 611 26 40
+48 56 611 26 41
+48 56 665 60 35
e-mail: aip@umk.pl

Wakacyjne szkolenia w AIP UMK - zakończenie

obrazek: [fot. nieznany]
fot. nieznany

Z końcem września 2018 zakończyły się wakacyjne szkolenia - praktyki z zakresu przedsiębiorczości, księgowości oraz zakładania i prowadzenia własnej firmy, prowadzone przez mgr Karinę Pokorską.

Zajęcia cieszyły się , jak co roku, dużym zainteresowaniem, nie tylko wśród studentów Finansów i Rachunkowości WNEiZ UMK, ale także wśród studentów różnych stopni pozostałych Wydziałów UMK.

W tym roku w zajęciach uczestniczyli studenci i doktoranci: Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania, Wydziału Prawa i Administracji, Wydziału Farmaceutycznego CM, Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych, Wydziału Nauk o Ziemi, Wydziału Matematyki i Informatyki, Wydziału Filologicznego, Wydziału Sztuk Pięknych oraz Wydziału Humanistycznego.

Kilka opinii tegorocznych uczestników na temat zajęć:

mgr Maciej Karolak- pracownik, doktorant, Wydział Farmaceutyczny CM UMK
"Szkolenie z zakresu zakładania i prowadzenia własnej działalności
gospodarczej, prowadzone przez Panią magister Karinę Pokorską w ramach
Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości UMK, zdecydowanie spełniło
moje oczekiwania jako uczestnika. Zajęcia były ciekawe, prowadzone w
sposób otwarty, uwzględniający interakcję między prowadzącym i
słuchaczami.
Przekazane treści były na bieżąco dyskutowane dzięki możliwości
swobodnego zadawania pytań prowadzącej. Uważam, że szkolenie
umożliwiło uzyskanie niezbędnej wiedzy i mogę je zdecydowanie polecić
wszystkim zainteresowanym.

Łukasz Mejgier - student WNEiZ
"Praktyki zostały przeprowadzone w sposób profesjonalny, a zarazem dostępny i przyjazny. Bardzo dobra atmosfera sprzyjała zdobywaniu wiedzy i zachęcała do otwartości i kreatywności. Prowadzący zajęcia cechował się doskonałą wiedzą oraz doświadczeniem. Należy wyróżnić także merytorykę. Dzięki dobrze przygotowanym materiałom szkoleniowym, praktykant mógł dokładniej zaznajomić się z danym zagadnieniem. Prowadzący wdrażał ćwiczenia praktyczne, które były bardzo pomocne, aby móc lepiej zrozumieć zawiłości prawne. Praca uczestnika nie kończyła się w momencie opuszczenia sali wykładowej - pojawiały się różnej maści zadania, które utrwalały zdobytą wiedzę."

Dominik Jakubowski - student WMiI
"Zajęcia, w których miałem przyjemność wziąć udział pomogły mi usystematyzować wiedzę na temat podatków od osób fizycznych oraz prowadzenia księgowości w podmiotach należących do grona mikro i małych przedsiębiorstw. Dzięki zajęciom mogłem dowiedzieć się więcej o podatku od towarów i usług, a także zrozumieć w jaki sposób należy rozliczać wymieniony podatek. Szkolenie było praktycznym uzupełnieniem zagadnień, które realizowałem w ramach mojego kierunku studiów. Ponadto dzięki Pani uprzejmości mogłem skonsultować oraz zweryfikować pomysł otworzenia oraz prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Zajęcia odbywały się w bardzo miłej atmosferze, co sprzyjało zdobywaniu wiedzy."

Miłosz Konczewski - student WPiA
"Prowadzone zajęcia mają bardzo praktyczny wymiar. Ze względu na ograniczenie czasowe nie sposób zagłębić wszelkich aspektów prowadzenia działalności gospodarczej, lecz czas zajęć został maksymalnie wykorzystany. Wiedza została  przekazana w bardzo przejrzysty sposób dzięki czemu mam bardzo dobrze utrwalone podstawy, co pozwala mi się dalej rozwijać. Pani Karina jest bardzo cierpliwą i otwartą osobą - bez problemu mogliśmy poruszać interesujące nas zagadnienia, a tematyka była dostosowana do naszych oczekiwań. Zdecydowanie czas spędzony na zajęciach uznaję za dobrze wykorzystany, a wiedzę za przydatną i praktyczną."

Mariusz Ocieczek - student WPiA
"Zajęcia przeprowadzone w ramach wakacyjnego kursu podstaw prowadzenia własnej działalności gospodarczej przeprowadzone zostały w profesjonalny i interesujący sposób. Kurs składał się z dwóch części. W pierwszej kursanci zostali zapoznani z podstawowymi regulacjami prawnymi określającymi sposób prowadzenia działalności gospodarczej. W drugiej przeprowadzone zostały ćwiczenia z zakresu praktycznego wykorzystania zdobytej w pierwszej części kursu wiedzy. Na szczególne podkreślenie zasługuje unikalna wiedza prowadzącej oraz przystępny i systematyczny sposób jej prezentacji (wsparty przejrzystą prezentacją ,,powerpointową"). Dodatkowym atutem tego kursu jest niezwykła cierpliwość prowadzącej, która zawsze ze zrozumieniem i powagą podchodziła do wszystkich pytań, wątpliwości i pomysłów, które pojawiały się u kursantów. Konkludując był to bardzo przydatny i przyjemny kurs."

pozostałe wiadomości