Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości

KontaktWileńska 4 (ICNT)
tel.: +48 56 611 26 40
+48 56 611 26 41
+48 56 665 60 35
e-mail: aip@umk.pl

Regionalne Forum Innowacji 2018

9 listopada 2018 r. odbędzie się Regionalne Forum Innowacji organizowane przez TARR. Podczas konferencji zostaną również ogłoszone wyniki X edycji konkursu Liderzy Innowacji Pomorza i Kujaw, którego celem jest wyłonienie oraz promowanie innowacyjnych rozwiązań naukowców i przedsiębiorców sektora MŚP w województwie kujawsko-pomorskim. W konkursie bierze udział kilka zespołów z UMK.

Podczas konferencji będzie można zapoznać się z bardzo ciekawymi tematami, nurtującymi współczesnych innowatorów

Poznaj technologię sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego

Sztuczna inteligencja oparta na uczeniu maszynowym to aktualnie kluczowa technologia informatyczna. Ostatnie lata to przyspieszający rozwój oprogramowania opartego o (samo)uczące się algorytmy.

Odkryj potencjał kryjący się w innowacji technologicznej – przetwarzaniu danych, które stworzą nowy produkt, usługę i odmienią Twój biznes

Wciąż innowacyjna technologia AI jest fundamentem biznesowym takich gigantów sektora ICT jak Amazon, Baidu, Google, Facebook, Microsoft i Samsung. Z uczenia maszynowego korzystają coraz częściej startupy. Mali i średni przedsiębiorcy wykorzystują szereg narzędzi i usług IT działających w oparciu o AI (m.in. wirtualni asystenci, chatboty, narzędzia marketingowe).

Poznaj ekspertów, przedsiębiorców i praktyków technologii AI/ML

Przetwarzanie dużych ilości danych generowanych przez ludzi i urządzenia #IoT sprawia praktyczne zastosowanie sztucznej inteligencji i stanowi najważniejsze know how współczesnego biznesu.

1. Na trzeźwo o sztucznej inteligencji

Grzegorz Marczak(własciciel i red. naczelny Antyweb)

Magia nowych trendów w technologiach zawsze wyprzedza rzeczywistości. Czy w przypadku sztucznej inteligencji mamy również do czynienia z hypem nie mającym pokrycia w rzeczywistości? Czy sztuczna inteligencja to tylko slogan czy może naprawdę jesteśmy blisko jej stworzenia? Na te pytania odpowiemy wspólnie podczas prezentacji.

14:45-15:15

prelekcja

2. Jak tworzymy Edwarda – inteligentnego asystenta dla działów sprzedaży?

Tomasz Wesołowski(CEO @ 2040.io)

Jak wygląda tworzenie i rozwijanie wirtualnego asystenta sprzedaży? Na czym polega projektowanie rozwiązania wykorzystującego uczenie maszynowe w praktyce? Tomasz Wesołowski opowie o realnym zastosowaniu sztucznej inteligencji w budowaniu aplikacji chatbota.

15:15-15:45

prelekcja

3. Konsekwencje postępującej automatyzacji: czy sztuczna inteligencja powinna mieć prawa?

dr Maciej Pokornowski(Co-founder, alaiv.org)

Sztuczna inteligencja jest dominującym trendem technologicznym, który rewolucjonizuje rzeczywistość. Agenci syntetyczni naśladujący na różnych płaszczyznach ludzi stawiają pytania o kwestia praw. Jakie są skutki postępującej automatyzacji w różnych sektorach, na różnych płaszczyznach społecznych i gospodarczych?

15:45-16:15

prelekcja

4. Czy sztuczna inteligencja zadba o nasze bezpieczeństwo?

Przemysław Majewski(CEO @ DLabs Sp. z o. o.)

Sztuczna inteligencja czuwająca nad bezpieczeństwem ludzi – w wymiarze medycznym i cybernetycznym. Analiza danych wykorzystująca uczenie maszynowe bardzo szybko znalazła swoje miejsce w sektorze medycznym. Przemysław Majewski z toruńskiej firmy D-Labs,specjalizującej się w sztucznej inteligencji przedstawi wdrożenia i trendy technologiczne wykorzystania #AI w wymiarze bezpieczeństwa.

16:15-16:45

Przerwa kawowa

16:45-17:30

prelekcja

5. Studia przypadków

dr Dawid Klimczak(CEO @ Enea Trading Sp. z o.o.), Sebastian Kowalski(CTO @ LEAWARE),

Wiedza w zakresie nowych trendów zawsze winna być poparta właściwym studium przypadku. By móc aktywnie absorbować wiedzę – uczymy się poprzez odkrywanie / symulowanie rzeczywistych sytuacji i procesów, w których osoba ucząca się musi stawić czoła konkretnym problemom. Prelegenci studium przypadku opowiedzą swoją historię i pokażą bądź zademonstrują konkretne rozwiązania.

Zaproszeni Eksperci:

dr Dawid Klimczak – ENEA Trading Sp. z o.o.: Algorithmic trading i automatyzacja handlu w energetyce

Sebastian Kowalski – LEAWARE: Fair Tools – nowoczesne narzędzie dla wystawców

pozostałe wiadomości