Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości

KontaktWileńska 4 (ICNT)
tel.: +48 56 611 26 40
+48 56 611 26 41
+48 56 665 60 35
e-mail: aip@umk.pl

MIT Enterprise Forum CEE poszukuje najlepszych startupów technologicznych w Toruniu

9 maja rozpoczęła się 1. edycja programu MIT Enterprise Forum CEE, adresowanego do startupów technologicznych z Polski oraz czternastu krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Mając na uwadze duże zainteresowanie projektem, MIT Enterprise Forum CEE uruchomił już rekrutację do jesiennej rundy akceleracji. W związku z tym organizatorzy oraz partnerzy programu spotykają się w różnych miastach Polski z najbardziej innowacyjnymi startupami, aby rozmawiać z nimi o tym, w jaki sposób mogą pomóc w rozwoju ich technologii i biznesu. Jedno ze spotkań odbędzie 4.06 w Toruńskim Parku Technologicznym. Na wydarzenie można rejestrować się pod adresem http://bit.ly/WarmUpToruń

Celem cyklu wydarzeń WarmUp to MITEFCEE jest przybliżenie startupom kulis akceleracji oraz przekazanie im wszelkich istotnych informacji związanych z aplikowaniem do programu. Na uczestników czekają m.in warsztaty dotyczące budowania efektywnego modelu biznesowego i konsultacje z ekspertami, a także networking z zespołem akceleratora i przedstawicielami partnerów.

 

- Już po raz kolejny ruszamy w trasę po Polsce, aby spotkać się z przedstawicielami młodych, innowacyjnych firm technologicznych. Wierzymy, że spotkania WarmUp to MITEFCEE to dla startupów unikalna okazja do porozmawiania o potencjale ich rozwiązań z ekspertami, którzy reprezentują duże przedsiębiorstwa działające w różnych branżach i sektorach rynku. Należy pamiętać, że ogromny postęp technologiczny, coraz większa konkurencja oraz rosnące oczekiwania klientów sprawiają, że w dzisiejszych czasach rynkowi giganci poszukują innowacji w obszarach, które do tej pory nie znajdowały się w kręgu ich podstawowych zainteresowań. Stąd też możliwość porozmawiania z nimi na tego typu spotkaniach często owocuje pomysłami na zupełnie nowe wykorzystanie technologii i przeradza się w dalszą współpracę. Z kolei my, jako zespół akceleratora , możemy zastanowić się wspólnie ze startupami, czy i w jaki sposób możemy pomóc im w dalszym rozwoju. Ten bezpośredni kontakt i możliwość bliższego wzajemnego poznania się sprawia, że większość startupów, które później biorą udział w programie akceleracji, to właśnie te, które uczestniczyły w spotkaniach WarmUp - mówi Łukasz Owczarek, Head of Acceleration w Fundacji Przedsiębiorczości Technologicznej, która jest organizatorem programu MIT Enterprise Forum CEE.

 

Celem programu jest wsparcie najbardziej innowacyjnych startupów naukowo-technologicznych z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej poprzez połączenie ich potencjału z wiedzą i zasobami dużych przedsiębiorstw z branży finansowej, ubezpieczeniowej, energetycznej oraz life science, a także doświadczeniem mentorów, którzy osiągnęli spektakularne sukcesy w biznesie międzynarodowym. Przez trzy miesiące młodzi przedsiębiorcy będą dopracowywali swoje modele biznesowe, uzyskają dostęp do unikalnego know-how, zaplecza technicznego i technologicznego partnerów programu, a także dofinansowanie na rozwój działalności w kwocie nawet do 200 tysięcy złotych.

Organizatorem programu jest Fundacja Przedsiębiorczości Technologicznej, która z sukcesem zrealizowała dotychczas pięć edycji programu MIT Enterprise Forum Poland, a obecnie rozpoczęła realizację pierwszej edycji programu MIT Enterprise Forum CEE. Projekt afiliowany z najlepszą uczelnią technologiczną na świecie Massachusetts Institute of Technology wspierają czołowe polskie przedsiębiorstwa oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, która przyznała grant na realizację programu w wysokości 15 milionów złotych.

Partnerami głównymi programu są Adamed – firma farmaceutyczno-biotechnologiczna, która powstała na bazie polskiej myśli naukowej i własnych patentów oraz MCX - trzon silnej grupy wyspecjalizowanych spółek, w skład której wchodzą m.in. spółki z obszaru rozwiązań teleinformatycznych oraz energii odnawialnej.

Partnerami wspierającymi: Link4, Nationale-Nederlanden, MDI Energia SA, Sollers Consulting, PZU oraz Vetasi. Partnerami merytorycznymi są Autoryzowane Centrum Szkoleniowe Sandler Training – Twarowski & Posmyk, Crido, EU Patent, Extended Tools, Novismo, TaxLab oraz Hasik Rheims & Partners. Organizacjami wspierającymi akcelerację są CMS Law.Tax, Fundacja na rzecz Nauki Polskiej oraz Stowarzyszenie Organizatorów Ośrodków Innowacji i Przedsiębiorczości w Polsce (SOOIPP).

Realizacja programu wspierana jest grantem przyznanym Fundacji Przedsiębiorczości Technologicznej przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach Działania 2.5 POIR Programy Akceleracyjne.

pozostałe wiadomości