Centrum Przedsiębiorczości Akademickiej i Transferu Technologii

KontaktGagarina 7 (hala technologiczna W.Chemii)
e-mail: aip@umk.pl

Konkursy

Konkurs pn. Moja firma im. prof. Stefana Mellera

Konkurs jest skierowany do wszystkich studentów UMK, którzy prowadzą działalność gospodarczą. Przedmiotem konkursy jest odpowiedź, w formie eseju, na jedno pytanie: Jaka jest największa bariera w rozwoju Twojej firmy i jak planujesz ją zminimalizować?

W ocenianym konkursie zostaną uwzględnione trzy kryteria: umiejętności dostrzegania barier rozwoju firmy, umiejętności planowania działań w prowadzonej firmie oraz innowacyjności rozwiązań.

Nagroda dla zwycięzcy to 1000 zł w gotówce, natomiast dla 3 przedsiębiorców nagrodą będzie również przestrzeń do prowadzenia działalności gospodarczej w Inkubatorze UMK.

Do pobrania:

Regulamin konkursu 2018 (453 KB)

Wniosek konkursowy (370 KB)

 

Konkurs “Pomysł na własną firmę”

Konkurs skierowany jest do studentów, doktorantów i pracowników UMK w Toruniu, którzy posiadają ciekawy pomysł na biznes. Zgodnie z zarządzeniem Nr 77 Rektora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu z dnia 15 czerwca 2015 r. ww. osoby, które mają pomysł na ciekawy projekt biznesowy mogą ubiegać się o uzyskanie stypendium w wysokości do 5000 zł* (na projekt) na utworzenie spółki spin off.

Kryteriami oceny będzie:

  • realność przedsięwzięcia
  • oryginalność – tj. niepowtarzalność pomysłu,
  • pomysłowość – tj. stopień kreatywności pomysłu,
  • innowacyjność – tj. na ile pomysł na firmę jest pionierski, wykorzystujący nowe technologie, techniki itp.,
  • dostosowanie do potrzeb odbiorców na rynku,
  • potencjał na rozwój i przedsiębiorczość autora – tj. determinacja w dążeniu do realizacji projektu, umiejętność pokonywania trudności, sile ukierunkowanej na sukces.

Zarządzenie Rektora nr 77 z 2015 (188 KB)

Wniosek konkursowy (17 KB)